UPPZ: Žilinský kraj oslovil pacientov v svojom regióne

19.11.2015 14:32

UPPZ, Bratislava, 18.10.2015

Minulý mesiac došlo k úvodnému pracovnému stretnutiu medzi predsedom UPPZ Petrom Kučerom a zástupcami Žilinského samosprávneho kraja. Témou tohto stretnutia bolo rozšírenie systému Eurokľúč v tomto regióne a zníženie bezbariérovosti spolu so zvýšením prístupu k miestam, ktoré sú pre chronicky a telesne postihnutých často menej prístupné.

Na základe tohto rokovania Žilinský samosprávny kraj pristúpil k ďalšiemu dohodnutému kroku vyplývajúceho z bodov rokovania tým, že odbor zdravotníctva a odbor sociálnych vecí tohto úradu oslovili desať organizácií, ktorých činnosť je smerovaná pacientom v tomto regióne, aby navrhli miesta, kde by bolo prospešné pre telesne a chronicky postihnutých zvýšiť ich komfort života a znížiť bariérovosť v miestach, kde sa sami pohybujú, prípadne kde sa pohybujú pacienti s obdobným postihnutím.

Je všeobecne známe, že najlepšie pozná svoj kraj, jeho miesta, rovnako ako jeho úskalia ten, kto v ňom žije. Preto sme navrhli tento spôsob a preferujeme to, aby výsledok bol predmetom spoločného rokovania, keď sa bude jednať o samotnej realizácii systému Eurokľúč v tomto regióne.

Samozrejme, že ďakujeme všetkým tým, ktorí nie sú ľahostajní k životu v svojom regióne a podajú návrhy na zníženie bariérovosti v tomto regióne. Za všetky návrhy vopred ďakujeme rovnako ako za prístup kompetentných pracovníkov Žilinského samosprávneho kraja.

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode