UPPZ: Prednáška a beseda pre ľudí bez domova

16.02.2016 15:34

UPPZ, Bratislava, 16.2.2016

Zdravotné riziká sú jednou z tém, ktorá je spojená s problematikou života bez domova nielen pre občanov v tomto stave, ale aj pre ich okolie. Preto sme iniciovali v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce Sv. Alžbety druhú zo série vzdelávacieho cyklu pre ľudí bez domova, ktorá sa uskutoční pre ľudí bez domova dňa 18.2.2016 vo večerných hodinách.

Prvou akciou tohto druhu bola prednáška Polície SR na tému Riziká života na ulici, ktorá vzbudila nielen záujem ľudí bez domova, ale aj verejných samospráv a ďalších inštitúcií. Cieľom tohto vzdelávacieho cyklu je vytvorenie ucelého edukačného balíka tejto skupine občanov a na jej základoch vybudovanie aj systému spolupráce k problematike bezdomovectva, ktorá je častým prejavom sociálnej odkázanosti hlavne v krajských mestách Slovenska.

Zároveň ďakujeme všetkým zatineresovaným osobitne Policejnému zboru SR, Magistrátu Hlavného mesta Bratislava a Mestskej časti Ružinov za prípravu aktivít a spolupráci na riešení problematiky bezdomovectva.

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode