UPPZ obdržalo odpoveď na list od pana Ministra zdravotníctva SR

11.11.2015 17:28

UPPZ, Bratislava, 9.11.2017

Pre niekoľkými týždami sme zaslali list adresovaný Úradu vlády SR, že niektoré skutočnosti spojené so zdravotným systémom súčasnej doby sú transformované do politickej roviny a nezodpovedajú realite a hlavne potrebám pacienta. V zmysle zákona bol tento list presmerovaný k rukám pána Ministra zdravotníctva SR, ktorý nám prostredníctvom svojej kancelárie zaslal svoju odpoveď.

Upozorňujeme na politizáciu pacientskej problematiky a niektorí pacienti nás kontaktovali, že v ich regiónoch (napríklad regióny žilinský, trenčianský a nitrianský) pripravujú niektoré organizácie pod rúškou edukácie pacienta predstavovanie kandidátov niektorých politických strán. Prepojenie pacientskej problematiky považujeme za porušenie etiky. Nevieme si predstaviť, čo by sa stalo, keby sa pacientska problematika spolitizovala a vysledok by asi bol ten, že by lekar odmietol liečiť pacienta iného politického myslenia. Toto je nemysliteľné a doslova hrôzou, samozrejme okrem porušenia zákona...

Veríme, že zvíťazí zdravý rozum a že aj dotazy niektorých predstaviteľov a členov politických strán, ktorí zisťujú nedostatky v zdravotnom systéme nie pre ich riešenie, ale iba pre politickú argumentáciu, budú pre ich samých neprijateľné z etického pohľadu a prístupu k pacientovi, ktorý deklarujú všetci.

 

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode