Prístup ŽSR k miestam so systémom Eurokľúč

16.11.2015 08:06

UPPZ, Bratislava, 16.11.2015

Minulý týždeň nás kontaktovali pacienti aj cestujúci, ktorí sa pýtali na vývoj prípadu v ŽST Žilina, kedy sme zistili, že na toaletu vybavenú systémom Eurokľúč na prvom nástupišti, sú vpúsťaní iba telesne postihnutí s vozíčkom s tým, že obsluha má takéto inštrukcie. Po konzultácii s náčelníkom železničnej stanice v Žiline sme oslovili listom príslušné orgány ŽSR a prípad zverejnili. 

Článok bol a je zverejnený aj na našom webe na linku: www.uppz.sk/news/zmeny-s-euroklucom-tentoraz-zo-ziliny/.

Na základe toho sme minulý týždeň kontaktovali telefonicky riaditeľa odboru dopravy Generálneho riaditeľstva ŽSR s dotazom, aký majú názor na tento stav. Pán riaditeľ nám odpovedal, že takýto prístup považujú za  zlyhanie človeka a že ŽSR pripraví príslušnú smernicu tak, aby k takýmto situáciám nedochádzalo.

V smernici navrhujeme riešiť nielen toalety a miesta priamo v majetku ŽSR, ale aj priestory prenajaté, kde je právny stav možné riešiť podmienkou spojenou s výkonom služby priamo v zmuve madzi nájomcom a majiteľom priestorov.

Je logické, že vytvorenie smernice v tak rozsiahlom podniku, ako je ŽSR má svoje časové potreby na prípravu a schvaľovací proces. V každom prípade prístup ŽSR považujeme na prístupový a ďakujeme. Verme, že sa takéto prípady už nebudú vyskytovať.

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode