Označenie nízkopodlažných elektrických prostriedkov MHD do cestovných poriadkov

20.11.2015 17:32

UPPZ, Bratislava, 19.11.2015

Tento týždeň prebehlo rokovanie medzi členmi UPPZ a jedným z vedúcich odboru riaditeľstva Dopravného podniku Bratislava a.s.(DPB), ktorého cieľom bolo predloženie návrhov na zlepšenie cestovania zdravotne postihnutých cestujúcich v rámci tohto mesta.

Na úvod rokovania sme poďakovali za akceptáciu postupného zrušenia neetickej reklamy v prostriedkoch MHD, na ktorú sme upozornili. V rámci rokovania boli predložené ďalšie návrhy na zlepšenie cestovania pre zdravotne postihnutých cestujúcich. Okrem iných návrhov, ktoré sú v kompetencii nielen DPB, ale aj iných subjektov a inštitúcií, bol napríklad predložený návrh na označenie nízkopodlažných spojov u trolejbusov a električiek do cestovných poriadkov tak, ako je to v súčasnosti u autobusovej dopravy MHD. Do tohto roku nízkopodlažné električky a trolejbusy neboli v rámci MHD k dispozícii a v súčasnosti je však ich prevádzka bežná. Zanesenie týchto spojov do cestovných poriadkov však predstavuje nielen ich nastavenie, ale aj prípravu logistiky obehu prostriedkov MHD a na základe toho môže byť postavený cestovný poriadok a označenie spojov do cestovných poriadkov. Veríme, že tento proces bude úspešný a realizovaný v krátkom čase.  

Ako informáciu uvádzame, že označenie spojov v autobusovej doprave MHD v Bratislave funguje od roku 2010, kedy sme toto tiež iniciovali...

O ďalším vývoji budeme informovať rovnako ako o postupe ďalších návrhov, ktoré boli predložené DPB.

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode