Eurokľúč smeruje do žilinského samosprávneho kraja

30.10.2015 09:50

UPPZ, Žilina, 29.10.2015

Tento týždeň v utorok, 27.10.2015 sa na Úrade Žilinského samosprávneho kraja zišli na pôde odboru zdravotníctva VÚC vedúca odboru zdravotníctva PhDr. Anna Majbíková, MBA, a vedúca odboru sociálnych vecí Mgr. Marta Pauková s predsedom Únie pomoci a podpory zdravia Petrom Kučerom. Hlavným predmetom tohto rokovania bolo rozšírenie systému Eurokľúč v tomto regióne. 

Rokovanie bolo ústretové a obi dve strany sa zhodli, že tento malý nástroj je pre pacienta prínosný a dohodli sa, že UPPZ predloží základnú stratégiu pre spoluprácu so Žilinskou župou tak, aby spolupráca nebola jednorázová. Žilinský región patrí medzi regióny, ktoré sa aktívne zapojili do priblíženia sa nielen úradu, ale hlavne nástrojov v kompetencii tohto úradu, k pacientovi. Svedčí o tom činnosť tohto úradu v terénu a obciach, v zdravotníckych zariadeniach a iných subjektoch spojených so zdravotnou starostlivosťou. 

Návrh základnej stratégie bol z UPPZ odoslaný a veríme, že ďalšie rokovania budú v takom dopade, že je čo skoro uvidí aj pacient a občan tohto regiónu. Za ústretovosť a ochotu riešiť problematiku smerovanú k pacientom v tomto regióne veľmi pekne ďakujeme.

V súčasnosti je v tomto regióne inštalovaný systém Eurokľúč vo všetkých pobočkách VšZP v regióne, na niektorých v minulosti uvedených železničných staniciach ŽSR a v jednom reťazci rýchleho občerstvenia. 

O ďalšom vývoji budeme informovať.

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode