Eurokľúč na Hlavnej stanici v Bratislave

29.01.2016 09:41

UPPZ, Bratislava, 29.1.2016

Dnes sme označili logotypom toaletu pre zdravotne postihnutých na Hlavnej stanici v Bratislave. Síce je toto WC zatiaľ v rekonštrukčnom procese, ale veríme, že v krátkom čase bude toto zariadenie sprístupnené cestujúcim zdravote postihnutým.

V spojitosti s týmto si dovoľujeme oznámiť, že vedeniu ŽSR sme odovzdali samolepky na označenie WC na železničných staniciach, ktoré sú vybavené týmto prístupovým systémom. Veríme, že toto je prvým krokom k vytvoreniu Hlavnej stanice bez bariér, ktoré pacient uvidí v priebehu krátkeho časového horizontu.

Zároveň ďakujeme železničným spoločnostiam za prístup k cestujúcim postihnutým rovnako ako za vytvorenie internej smernice, ktorá zabezpečuje prístup cestujúcim s vlastným eurokľúčom, na ktorých nie je vidno ich postihnutie, t.j. v prípadoch chronického postihnutia, napríklad Crohnovou chorobou, urologickým a nefrologickým ochorením, a podobne.

Na samolepke označujúcej prístup v rámci systému Eurokľúč je označenie aj webovej stránky www.eurokluc.sk , na ktorej si každý môže zistiť všetky prístupové miesta, kde pacient nemusí čakať na obsluhu, pokiaľ má svoj eurokľúč. 

V prípade, že vo Vašom okolí sú miesta vybavené týmto systémom z minulosti, dajte nám, prosím, vedieť, nech ich môžeme zaniesť do registra miest a zverejniť aj pre ďalších pacientov a návštevníkov týchto miest. Oznámenie nám, prosím, zašlite formou e-mailu do adresy: eurokluc@uppz.sk.

Ďakujeme a prajeme pevné zdravie...

 

Späť

Kontakt

Únia pomoci a podpory zdravia
IČO: 36061263

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode